Meniu
Pirmas
Naujienos
Kontaktai
Nuorodos
Partneriai
Biblioteka
Paslaugos
Mokykla
Bendruomenė
Paieška
Registruotis

Pamiršote slaptažodį?
Dar neužsiregistravote? Užsiregistruokite!


Dapkūniškiuose - kraštietė poetė Spausdinti El.paštas
2014 m. spalio 22, Trečiadienis

Spalio 20 d. Dapkūniškius aplankė čia gimusi poetė Stasė Kairytė – Čirbienė su seserimi ir dukra. Bibliotekoje vyko jų susitikimas su tuo laiku gyvenusiais ir juos pažinojusiais kaimo gyventojais.   Jos atvyko su vaišėmis ir dovanomis, kiekvienas gavo po angeliuką, kuris neštų laimę ir sėkmę, bibliotekininkė dar gavo didelę nertą lininę staltiesę. Taip pat kraštietė visiems įteikė po keletą anksčiau išleistų savo knygelių su autografu. Prie kavos puodelio prisiminimais dalijosi Elvyra ir Algis Babeliai, pirmoji mokytoja -Zuzana Staškevičienė, Genė Milinskienė,  Angelija Pociūnienė,  jos pusbrolis Bronius Gilys.  Stasė Čirbienė prisipažino, kad ruošiasi leisti šeštą  poezijos knygelę ir mūsų kvietimas į kaimo akmens atidengimą, jai davė mintį, kad šeštoji knygelė bus skirta Dapkūniškiams ir vadinsis „Tekina parbėgčiau“ Todėl ji atvyko pas mus pabendrauti, daugiau sužinoti, įamžinti kaimo ir savos tėviškės vietas (fotografavo Martynas Ažubalis), nes knygelės iliustracijos bus  apie Dapkūniškius. Viešnios pabuvojo  savojoje sodyboje, kuri yra išlikusi ir ten gyvenama, taip pat lankė savo pirmąją mokyklą. Daug sužinojusi ir pamačiusi, kraštietė Stasė išskubėjo namo kurti toliau savo knygelės. O mes dapkūniškiečiai labai lauksime, kada ji bus išleista ir pristatyta mums.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 

 

 
Netradicinė kaimo rudens šventė Dapkūniškiuose. Spausdinti El.paštas
2014 m. rugsėjo 30, Antradienis

Šiemet tradicinė popietė „Po darbų“ buvo kitokia – sudėliota iš kelių dalių. Rugsėjo 24 d. pirmiausia visi rinkosi kaimo kryžkelėje, kur sueina keliai iš Balninkų, Alantos ir Kurklių. Ši vieta ilgą laiką buvo apleista, apaugusi medžiais ir tarp visų šiukšlių buvo krūva akmenų. Grupė dapkūniškiečių sugalvojo sutvarkyti šią vietą, buvo apgenėti medžiai, sudėlioti akmenys, atvežta žemių ir pasodinta gėlių. Dar gavus finansavimą iš Molėtų rajono NVO konkurso, pridėjus savų lėšų, buvo pastatytas ukmergiškio kalvio A. Janulio iškaltas kaimo pavadinimo užrašas. M. Ažubalienė padėkojo visiems, kurie savanorišku darbu prisidėjo prie šių darbų. Tai Skobai, Narušiai, Ažubaliai, J. Pociūnienė su dukra Jūrate, P. Rinkevičius, A. Viburys, V. Gervinskienė, I. Persijanovas, A. Mackevičienė, S. Gilys. Prie akmens savo eiles skaitė kraštietė Stasė Kairytė – Čirbienė iš Ukmergės. Palaiminimą suteikė Balninkų parapijos klebonas V. Pabrinkis. Susikibus rankomis buvo sudainuota daina „Ąžuolai žaliuos“.

Kita renginio dalis vyko atnaujintuose bendruomenės namuose. Buvo suremontuotos dvi salės ir kapitaliai – virtuvė. Vietiniai žmonės jau žino geradarius mūsų rėmėjus. Dalyvavę rajono atstovai, seimo nariai, gal būt sužinojo pirmą kart. Už jų gerus, prasmingus darbus rajono meras dėkonėmis ir dovanomis apdovanojo ir senus ir naujai atsiradusius rėmėjus. Seimo narys padovanojo „kolekciją“ virtuvei. Balninkų seniūnė padėkojo gaspadinėms, kurios rudens mugėje savo gardžiais sūriais džiugino visus, o atsinaujinusiai virtuvei dujų balionui naują pintą „rūbą“. Milda, Marianne bei Bert padovanojo 4 vaikštynes, kad jos palengvintų senų žmonių gyvenimą. Dapkūniškiečius ir visus svečius nudžiugino Mariannes koncertas, kurio metu ji fleita atliko keletą žymiausių kompozitorių kūrinius. Apie Dapkūniškius sukurtas eiles skaitė kraštietė Alfonsina Jasiulionytė – Tijūnonienė.

Dar tradiciškai buvo pagerbti jubiliatai – E. Jucevičienė, A. Statauskienė ir A. Babelis. Suskambus trankioms Molėtų krašto armonikieriaus A. Mieliausko polkutėms, sukosi poros. Kaimo šventę baigėme prie vaišių stalo, ragaudami rudeniško troškinio ir skanių tortų.

 

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 
Molėtų VVG susitikimas su Balninkų seniūnijos gyventojais Spausdinti El.paštas
2014 m. rugsėjo 11, Ketvirtadienis

 

Rugsėjo 9 d. Dapkūniškių bendruomenės namuose vyko Molėtų VVG ir Aleksandro Stulginskio universiteto atstovų susitikimas su Balninkų seniūnijos gyventojais. Buvo pristatytos ES paramos galimybės naujame etape, kalbėta, ką kiekviena seniūnijos bendruomenė galvoja veikti tolimesniame etape.

Sample Image

Sample Image

 
Dapkūniškiuose - turiningas sekmadienis Spausdinti El.paštas
2014 m. rugpjūčio 25, Pirmadienis

Rugpjūčio 24 diena – pilna įvairių renginių. Iš pradžių, kaip jau įprasta, kiekvieno mėnesio tą pačią dieną, vyko rėmėjų iš Olandijos organizuojami labdaros pietūs. Valgė 12 vienišų, senų kaimo gyventojų. Taip pat jiems visiems į namus buvo įteikti maisto paketai .

13,30 val. buvo aukojamos Šv. Mišios. Jas laikė Balninkų klebonas Virginijus Pabrinkis. Jose liko dalyvauti tos pačios pietavusios moterys ir dar susirinko gausus būrys dapkūniškiečių. Po Šv. Mišių koncertavo kaimyninės Alantos seniūnijos moterų ansamblis „Bičiulės“. Tai prieš du mėnesius susibėgęs dešimties moterų kolektyvas. Jo vadovė, muzikos mokytoja, Leonija Babelytė – Ožekauskienė, yra kilusi iš Alantos seniūnijos Motiejūnų kaimo. Dabar gyvena Raguvoje, bet vasaras leidžia gimtajame kaime. Koncerte skambėjo džiugiai nostalgiškos dainos, mokytojos Birutės Šiukštienės prasmingi posmai, išmintingi žodžiai apie Alantą, tėvynę. Po koncerto, ir alantiškės ir dapkūniškietės, smagiai bendravo prie kavos puodelio, dalijosi mintimis apie save, apžiūrėjo neseniai renovuotus bendruomenės namus. Malonus pabuvimas kartu neprailgo nė vienam.

Gausiai susirinkę dapkūniškiečiai džiaugiasi, kad turiningai praleido sekmadienio popietę. Tai lyg paskutinės vasaros akimirkos, nes artėja kitas metų laikas. Džiaugsimės ir rudeniu, nes tai irgi gražu.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 

 

 
 
<< Pradėti < Peržiūra 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 65 - 72 išjungti 237
Klausimas
Kaip dažnai aplankote dapkuniskiai.lt?
 
Naršo
Mus naršo 2 vartotojai
   Pirmas arrow Naujienos