Meniu
Pirmas
Naujienos
Kontaktai
Nuorodos
Partneriai
Biblioteka
Paslaugos
Mokykla
Bendruomenė
Paieška
Registruotis

Pamiršote slaptažodį?
Dar neužsiregistravote? Užsiregistruokite!


Tradiciniai labdaros pietūs Spausdinti El.paštas
2014 m. spalio 27, Pirmadienis

Spalio 24 d. Dapkūniškių bendruomenės namuose buvo organizuojami tradiciniai labdaros pietūs. Juos remia mūsų mieli ir geri žmonės, Dalia ir Johannes. Ačiū Jiems. Valgė dvylika kaimo vienišų, senyvo amžiaus gyventojų.

Tą pačią dieną, 15:30 val., sutarus su Balninkų klebonu Virginijumi Pabrinkiu, buvo aukojamos Šv. Mišios. Todėl pavalgiusios moterys dar turėjo laiko pabendrauti, pasidalinti naujienomis, tiesiog šiltai pabūti visiems drauge.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 
Dapkūniškiuose - kraštietė poetė Spausdinti El.paštas
2014 m. spalio 22, Trečiadienis

Spalio 20 d. Dapkūniškius aplankė čia gimusi poetė Stasė Kairytė – Čirbienė su seserimi ir dukra. Bibliotekoje vyko jų susitikimas su tuo laiku gyvenusiais ir juos pažinojusiais kaimo gyventojais.   Jos atvyko su vaišėmis ir dovanomis, kiekvienas gavo po angeliuką, kuris neštų laimę ir sėkmę, bibliotekininkė dar gavo didelę nertą lininę staltiesę. Taip pat kraštietė visiems įteikė po keletą anksčiau išleistų savo knygelių su autografu. Prie kavos puodelio prisiminimais dalijosi Elvyra ir Algis Babeliai, pirmoji mokytoja -Zuzana Staškevičienė, Genė Milinskienė,  Angelija Pociūnienė,  jos pusbrolis Bronius Gilys.  Stasė Čirbienė prisipažino, kad ruošiasi leisti šeštą  poezijos knygelę ir mūsų kvietimas į kaimo akmens atidengimą, jai davė mintį, kad šeštoji knygelė bus skirta Dapkūniškiams ir vadinsis „Tekina parbėgčiau“ Todėl ji atvyko pas mus pabendrauti, daugiau sužinoti, įamžinti kaimo ir savos tėviškės vietas (fotografavo Martynas Ažubalis), nes knygelės iliustracijos bus  apie Dapkūniškius. Viešnios pabuvojo  savojoje sodyboje, kuri yra išlikusi ir ten gyvenama, taip pat lankė savo pirmąją mokyklą. Daug sužinojusi ir pamačiusi, kraštietė Stasė išskubėjo namo kurti toliau savo knygelės. O mes dapkūniškiečiai labai lauksime, kada ji bus išleista ir pristatyta mums.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 

 

 
Netradicinė kaimo rudens šventė Dapkūniškiuose. Spausdinti El.paštas
2014 m. rugsėjo 30, Antradienis

Šiemet tradicinė popietė „Po darbų“ buvo kitokia – sudėliota iš kelių dalių. Rugsėjo 24 d. pirmiausia visi rinkosi kaimo kryžkelėje, kur sueina keliai iš Balninkų, Alantos ir Kurklių. Ši vieta ilgą laiką buvo apleista, apaugusi medžiais ir tarp visų šiukšlių buvo krūva akmenų. Grupė dapkūniškiečių sugalvojo sutvarkyti šią vietą, buvo apgenėti medžiai, sudėlioti akmenys, atvežta žemių ir pasodinta gėlių. Dar gavus finansavimą iš Molėtų rajono NVO konkurso, pridėjus savų lėšų, buvo pastatytas ukmergiškio kalvio A. Janulio iškaltas kaimo pavadinimo užrašas. M. Ažubalienė padėkojo visiems, kurie savanorišku darbu prisidėjo prie šių darbų. Tai Skobai, Narušiai, Ažubaliai, J. Pociūnienė su dukra Jūrate, P. Rinkevičius, A. Viburys, V. Gervinskienė, I. Persijanovas, A. Mackevičienė, S. Gilys. Prie akmens savo eiles skaitė kraštietė Stasė Kairytė – Čirbienė iš Ukmergės. Palaiminimą suteikė Balninkų parapijos klebonas V. Pabrinkis. Susikibus rankomis buvo sudainuota daina „Ąžuolai žaliuos“.

Kita renginio dalis vyko atnaujintuose bendruomenės namuose. Buvo suremontuotos dvi salės ir kapitaliai – virtuvė. Vietiniai žmonės jau žino geradarius mūsų rėmėjus. Dalyvavę rajono atstovai, seimo nariai, gal būt sužinojo pirmą kart. Už jų gerus, prasmingus darbus rajono meras dėkonėmis ir dovanomis apdovanojo ir senus ir naujai atsiradusius rėmėjus. Seimo narys padovanojo „kolekciją“ virtuvei. Balninkų seniūnė padėkojo gaspadinėms, kurios rudens mugėje savo gardžiais sūriais džiugino visus, o atsinaujinusiai virtuvei dujų balionui naują pintą „rūbą“. Milda, Marianne bei Bert padovanojo 4 vaikštynes, kad jos palengvintų senų žmonių gyvenimą. Dapkūniškiečius ir visus svečius nudžiugino Mariannes koncertas, kurio metu ji fleita atliko keletą žymiausių kompozitorių kūrinius. Apie Dapkūniškius sukurtas eiles skaitė kraštietė Alfonsina Jasiulionytė – Tijūnonienė.

Dar tradiciškai buvo pagerbti jubiliatai – E. Jucevičienė, A. Statauskienė ir A. Babelis. Suskambus trankioms Molėtų krašto armonikieriaus A. Mieliausko polkutėms, sukosi poros. Kaimo šventę baigėme prie vaišių stalo, ragaudami rudeniško troškinio ir skanių tortų.

 

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 
Molėtų VVG susitikimas su Balninkų seniūnijos gyventojais Spausdinti El.paštas
2014 m. rugsėjo 11, Ketvirtadienis

 

Rugsėjo 9 d. Dapkūniškių bendruomenės namuose vyko Molėtų VVG ir Aleksandro Stulginskio universiteto atstovų susitikimas su Balninkų seniūnijos gyventojais. Buvo pristatytos ES paramos galimybės naujame etape, kalbėta, ką kiekviena seniūnijos bendruomenė galvoja veikti tolimesniame etape.

Sample Image

Sample Image

 
<< Pradėti < Peržiūra 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Rezultatai 65 - 72 išjungti 238
Klausimas
Kaip dažnai aplankote dapkuniskiai.lt?
 
Naršo
   Pirmas arrow Naujienos